Święty Florian 2015 r. - Ukta

Idź do spisu treści

Menu główne:

Święty Florian 2015 r.

Galeria

„Gotowi by służyć” - Dzień strażaka!

„Jeśli los ofiaru­je ci skrzydła… nic ci po nich, jeżeli nie prag­niesz posługi­wać się ni­mi w służbie drugiemu człowiekowi”.

                                                                                                                                                        Seneka

4. maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Strażaka. Tego dnia świętują również kominiarze, garncarze i piekarze, wszyscy którzy na co dzień mają do czynienia z ogniem. W Polsce święto to zostało ustanowione w 2003 roku przez Sejm RP, przy nowelizacji ustawy o Państwowej Straży Pożarnej. Artykuł 30a wyżej wymienionej ustawy ustanawia Dzień Strażaka.

               Dzień Strażaka to ważne święto zarówno dla strażaków z Państwowej, jak i Ochotniczej Straży Pożarnej.  Tego dnia druhny i druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Krutyni, już tradycyjnie, uczestniczą we mszy świętej w kościele p.w.  Podwyższenia Krzyża Świętego w Ukcie. Podczas mszy ks. proboszcz Waldemar  Sawicki podziękował strażakom w imieniu swoim i mieszkańców parafii Ukta „za piękną służbę, która jest ciężką pracą, ale strażacy wykonują ją z pasją , która przynosi im wiele satysfakcji”. Prosił również o modlitwę za strażaków oraz ich rodziny, które bardzo często doświadczają trudów pełnienia strażackiej funkcji.

               Tradycją ochotników z Krutyni jest odwiedzanie druhów spoczywających na cmentarzu parafialnym w Ukcie, by oddać im honory oraz zapalić symboliczny znicz.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego